Rejsy po Bałtyku
Szczecin - dookoła Bornholmu i Christiansø - Szczecin (C50.5)Rozpoczęcie rejsu Szczecin Wyspa Grodzka 1, godz. 14.00
Informacje dodatkowe:
Możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu (sternik morski).
W ramach rejsu proponujemy uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)
Cena zawiera:
opiekę kapitana
wyżywienie
postoje w portach
paliwo
miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie
szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie
gaz w kambuzie
koce, poduszki i prześcieradła
Cena nie zawiera kosztów:
indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW
dojazdu
dieta bezmięsna - dopłata 100 zł/os. (wymagany kontakt z biurem po złożeniu zamówienia)
Rabaty:
5% stały klient
5% przy rezerwacji całego jachtu
5% wpłata jednorazowa całości kwoty na minimum 90 dni przed rozpoczęciem rejsu
Każdy uczestnik naszych kursów otrzymuje zniżkę na pełną ofertę Domu Żeglarskiego MILA.
Kapitan Domu Żeglarskiego
Bornholm
Duńska wyspa w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Wschodnie, północne i zachodnie wybrzeża wyspy są skaliste, o charakterze klifów, dochodzących do 80 m wysokości, południowe wybrzeża są ukształtowane w postaci rozległych i szerokich piaszczystych plaż. Północna i środkowa część wyspy ma ukształtowanie pagórkowate, na południu przeważają krajobrazy równinne i wydmy. To zróżnicowanie krajobrazu sprawia, że wyspa jest niezwykle ciekawa pod względem turystycznym, a każdy port ma inny charakter. Oprócz wycieczek pieszych lub rowerowych na łonie natury można odwiedzić tu muzea, galerie, zamek Hammershus lub po prostu skosztować ryb w lokalnych restauracjach.
Rønne
Ronne to stolica Bornholmu, położona na południowo-zachodnim, wysokim, skalistym brzegu wyspy. Jest to miasteczko o niezwykle pięknej architekturze i niepowtarzalnym klimacie. Zachowała się tu część wspaniałej starówki o szachulcowej zabudowie z przełomu XVIII i XIX wieku oraz średniowieczny fragment miasta wokół kościoła św. Mikołaja. Wśród wielu atrakcji warto odwiedzić starą, portową kuźnię z 1735 r., uliczkę Vimmelskaftet przy której stoją kolorowe domki, a wśród nich najmniejszy domek w Rønne, Bornholms Museum czy też muzeum ceramiki.
Nexø
Drugie pod względem wielkości miasto Bornholmu. Znajduje się tu największy na wyspie port rybacki. Miasto przeżyło wiele tragedii, począwszy od najazdów szwedzkich w XVII i XVIII wieku, poprzez wielki pożar, który w roku 1756 zniszczył sporą część zabudowań, aż po ostatnie dni II wojny światowej. Spacerując po mieście warto odwiedzić kościół Nexø kirke poświęcony patronowi żeglarzy św. Mikołajowi. Na cmentarzu przy kościele ustawiono kotwicę, która jest symbolem żeglarzy i rybaków, zaginionych na morzu. W miejskim muzeum Nexø Museum, przygotowano ekspozycję dotyczącą historii miasta, żeglugi oraz ratownictwa morskiego. Dodatkowo na turystów czeka park motyli (Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland) oraz Nexø Gamle Røgeri – tradycyjna wędzarnia w której można skosztować różnego rodzaju ryb.
Christianso
Odwiedzając tę duńską wyspę można mieć wrażenie, że dotarło się na koniec świata i cofnęło o kilkaset lat w przeszłość. W tym niezwykłym miejscu na stałe mieszka jedynie 100 osób.. Christianso odwiedza ponad 80 000 turystów rocznie, co z pewnością świadczy o tym, jak wiele oferuje. Nowoczesność miesza się tu z przeszłością, a wielu uważa że jest to najbardziej urokliwe miejsce Morza Bałtyckiego. „Po drodze” nie sposób od tak zawinąć do Christianso, trzeba tam być i poczuć magiczny klimat, którego nie sposób zapomnieć przez długie lata. Odwiedzający wyspę powinni wybrać się na ruiny zamku Hammershus, będące jednym z największych kompleksów ruin w całej Europie Północnej.
Cyclades 50.5
Jacht żaglowy o długości 15,68m - przestronny, wygodny i łatwy w obsłudze, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią utrudniać sobie życia. Na jachcie znajduje się ster strumieniowy, ploter z kompletem map, UKF, AIS, EPiRB, itd., czyli rzeczy niezbędne do prowadzenia bezpiecznej żeglugi. Jacht wyposażony jest również w dwa koła sterowe oraz "szprycbudę" chroniącą przed wiatrem oraz falami – przydatna sprawa podczas pływania przy silnym wietrze.
Pojemne wnętrze wyposażone w 5 podwójnych kabin oraz dodatkową kabinę skipperską, 3 toalety z prysznicem oraz ogrzewanie zapewniają niesamowity komfort podczas rejsów. W kambuzie można znaleźć dwie pojemne lodówki, kuchenkę z piekarnikiem oraz wygodną kanapę, na której można usiąść i zjeść posiłek, a znajdujące się na jachcie radio z odtwarzaczem jeszcze bardziej umili spędzony z nami czas.
Jacht posiada pełne wyposażenie ratunkowe i sygnalizacyjne do żeglugi pełnomorskiej zgodnie z przepisami PZŻ/UM oraz kategorię żeglugową A.
Co zabrać na rejs:
Przede wszystkim torbę - która musi być miękka, tak żeby zmieściła się w schowku (szafce) na jachcie.
Ponadto przydadzą się:
- Dokument tożsamości
- Śpiwór (prześcieradła i poduszki są na jachcie)
- Ubranie, które chroni od wiatru i nie przemaka
- Komplet ciepłej odzieży - polecamy polary i windblocki
- Kalosze lub buty na zmianę
- Obuwie sportowe do poruszania się po jachcie
- Obuwie na wycieczki lądowe
- Bez względu na porę roku - rękawiczki, czapka i szalik
- Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem i krem do opalania
- Przybory toaletowe,ręcznik, klapki pod prysznic
- O telefonie i tak pamiętacie, ale o ładowarkach czasami zapominacie
- Rękawiczki żeglarskie (przydatne, ale nie wymagane)
- Gitara lub inne urządzenia grające i śpiewniki
- Patent żeglarski, SRC lub książeczka żeglarska
- Waluta lub karta płatnicza (wskazane drobne na prysznic i toalety)
- Latarka, aparat fotograficzny
- Mnóstwo dobrego humoru
Oczywiście powyższa lista jest jedynie propozycją pomocną w pakowaniu worka żeglarskiego. Każdy z Was ma swoje indywidualne zapatrywania i potrzeby. Zgodnie z nimi uzupełniajcie powyższy zapis. W razie wątpliwości dzwońcie do nas (91 30 70 500) lub piszcie .
Zapraszamy również do odziwedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego > www.nautical24.pl
Ze swojej strony życzymy udanych rejsów...